Virginia mix – jaka mieszanka tytoniu?

Dodano: 2017-11-14 Przez: admin


 
Tytoń jest używką, jaka trafiła na rynek europejski za pomocą żeglarzy, którzy przywieźli nasiona do Europy z Ameryki. Rdzenni amerykanie delektowali się tytoniem w bardzo różny sposób. Używano ręcznie robionych fajek, jak również liści bananowca. Co więcej bardzo popularny był tytoń drobno sproszkowany, który jest znany dziś pod nazwa tabaka. Wykorzystywano coraz częściej tytoń do produkcji papierosów i cygar, które pierwotnie były jedynie znane na salonach.
 
Dzisiaj wyroby tytoniowe nie tylko są ogólnie dostępne, ale również pod bardzo różną postacią. Mamy tytoń kupowany na wagę, tytoń zapakowany w torebeczki przez marki papierosów, pakowane po niecałe 200 gram, mamy również tytoń w liściach, tańszy odpowiednik tytoniu, który wystarczy pociąć, mamy również gotowe cygara i cygaretki znanych producentów, w końcu specjalnie wyselekcjonowany tytoń do fajek, zarówno o naturalnym smaku, jak również silnie aromatyzowanym.
 
Czy tytoń może mieć lepsza i gorsza jakość?
Z pewnością tak. W zależności od tego, jak jest przygotowywany, jaka odmiana tytoniu została wykorzystana, czy tytoń został poddany tradycyjnym procesom suszenia i fermentacji. Wszystko to ma znaczenie dla smaku i jakości kupowanego tytoniu. Są również lżejsze, łagodniejsze odmiany tytoniu i mocniejsze. Virginia mix należy raczej do delikatniejszych, o smaku orzechowym, jak również popularnej lekkości. Mieszanka zdobyła popularność dawno temu, więc nie trudno jest stwierdzić, że jej jakość jest odpowiednia dla wszystkich fanów tego rodzaju używki.
 
Jak rozpoznać Virginię mix?
Rozpoznanie mieszanki, jaką jest virginia mix nie jest trudne. Jest to tytoń o jasne złotawej, a nawet lekko pomarańczowej barwie, która smakuje orzechami, jest delikatna i lekka w procesie spalania. Dzięki doskonałej selekcji liści tytoniowych, jak również pielęgnacji w przypadku hodowli roślin tytoniu powstaje mieszanka doskonała do różnego typu używek tytoniowych. Od popularnych luksusowych cygar i cygaretek, po świetny tytoń do fajek, aż do gotowych papierosów i tytoniu do napełniania gilz papierosowych oraz szisz. Virginia mix jest doskonała praktycznie do wszystkiego. Może być również aromatyzowana.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również