Dobra frezarka uniwersalna – czyli jaka?

Dodano: 2016-07-03 Przez: admin


 
Frezarki przeznaczone są przede wszystkim do obróbki metali, ale również mogą służyć do przygotowywania elementów z drewna czy tworzyw sztucznych. W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę tego rodzaju urządzeń – na co powinno się wobec tego zwrócić uwagę przy ich dobrze?
 
Przede wszystkim dobra frezarka powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb użytkownika oraz realizowanych przez niego prac. Jeżeli zależy ci zarówno na tym, aby frezarkę wykorzystywać do prac naprawczych, jak i produkcyjnych, w takim przypadku frezarka uniwersalna będzie najlepszym zakupem.
 
Frezarki tego rodzaju pozwalają na prowadzenie posuwów na kilku osiach. Polem roboczym jest specjalny stół roboczy, dzięki czemu można przeprowadzać również obróbkę większych przedmiotów. Urządzenia te wyposażone są również w pulpit sterujący, a także niektóre w wyświetlacze, dzięki którym można sprawdzać obecne parametry pracy. W celu zmiany parametrów można również wyregulować głowicę frezarki uniwersalnej.
 
Przy doborze tego rodzaju urządzenia należy wziąć pod uwagę takie parametry jak:

wielkość stołu roboczego – powinna być dopasowana indywidualnie do prowadzonych prac, plusem jest też możliwość odchylenia stołu
droga przesuwu X, Y, Z – określa posuw stołu dla osi
liczba obrotów trzpienia – podawana pionowo lub poziomo
moc silnika poziomego i pionowego

 
W sprzedaży można również znaleźć modele wyposażone w bezstopniowe regulacji prędkości obrotowej wrzecion, wskaźniki położenia osi, automatyczny posuw wrzeciona. Warto zwrócić również uwagę na materiały, z których wykonano korpus, aby urządzenie było stabilne.
 
Z różnymi modelami frezarek uniwersalnych można zapoznać się przez internet, dlatego jeżeli chcesz zakupić urządzenie tego rodzaju, możesz znaleźć je błyskawicznie on-line i sprawdzić ich parametry, aby dopasować je także do swoich indywidualnych potrzeb. W razie potrzeby, gdy nie wiesz, na jaki model się zdecydować, skonsultuj się ze specjalistą w tym właśnie zakresie, który będzie mógł doradzić ci, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy